sypialnioland-olawa

Jelcz-Laskowice: Koncert plenerowy zespołów Miłocickie MiłoGranie, Ratowiczanie, Świtezian

Koncert plenerowy „Wiem ja ptaszka w lesie”, którego nie możecie przegapić. Piątek, 3 czerwca, o godz. 18.00 przed siedzibą Centrum Kultury. W koncercie wezmą udział lokalne zespoły wokalno-instrumentalne Miłocickie MiłoGranie, Ratowiczanie, Świtezianie.

To nie będzie zwykły koncert! Wyjątkowym dźwiękom dawnych pieśni płynącym ze sceny towarzyszyć będzie: wystawa prac artystycznych linorytu, ręcznie zdobionych poduszek oraz portretów, spacer VR po najbardziej znanych polskich zabytkach – HIT, jakiego nie było w naszym mieście.

To Wy, nasi mieszkańcy, tak naprawdę jesteście autorami tego artystycznego wieczoru.
Dzięki Wam powstały niesamowite prace, które zaprezentujemy w sercu miasta. Razem z nami poszukiwaliście śladów polskości na XIX-wiecznej ziemi laskowickiej i udowodniliście piękno ojczystego języka.

Projekt „Śladami polskości na XIX-wiecznej ziemi laskowickiej” był realizowany przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach od marca 2022r. i jest dofinansowany ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.