Jelcz-Laskowice: Kolejny etap budowy Miejskiego Parku Sportu i Rekreacji [ZOBACZ]

Rozpoczęła się realizacja kolejnego etapu budowy Miejskiego Parku Sportu i Rekreacji zwanego potocznie „Parkiem Europejskim” – informuje UMiG. Będzie to największy tego typu park w powiecie oławskim. Do tej pory został w tym miejscu zrealizowany plac zabaw, boisko do piłki plażowej oraz skatepark z ciągiem pieszo-rowerowym i oświetleniem od ul. Oławskiej w kierunku miejskiego basenu oraz monitoringiem części parku.

– Ze względu na wielkość inwestycji realizacja została zaprojektowana i podzielona na etapy (realizowane zgodnie z zaplanowanym harmonogramem), które mogą funkcjonować oddzielnie. Kolejnym, który już się realizuje jest projekt z Budżetu Obywatelskiego na 2018r. tj. siłownia plenerowa, street workout, bardzo rozbudowany plac zabaw oraz strefa relaksu – mówi burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak. – Dla połączenia z dalszymi etapami rozpoczęto budowę ścieżek wraz z małą architekturą i zielenią zgodnie już z zaprezentowaną koncepcją. Zakończenie inwestycji ma być gwiazdkowym prezentem dla mieszkańców bo planowane jest na grudzień 2018r.

Kolejnym etapem, który rozpocznie się już w tym roku jest budowa górki saneczkowej z platformą widokową na park, trasą spacerową łączącą ścieżkę z platformą dla osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami, widownią wkomponowaną w górę, naprzeciwko której stanie scena plenerowa oraz bezpieczną bardzo długą zjeżdżalnią. Górka ma jednocześnie służyć za naturalną widownię w czasie corocznych koncertów z okazji Dni Jelcza-Laskowic.

Jednocześnie wzdłuż ul. Żurawiej rozpocznie się budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz parkingu, dla mieszkańców i osób chcących skorzystać z parku miejskiego. Etapem przedostatnim jest zagospodarowanie centrum parku wraz z pozostałymi ciągami pieszymi i pieszo-rowerowymi, oraz budowa „małego rynku”, na którym będą realizowane mniejsze wydarzenia w tym zloty food trucków – opowiada Szczęśniak.

Ostatnim etapem będzie budowa kompleksu sportowego, z pomieszczeniami szatni, toalet publicznych oraz usług towarzyszących, W te sztuczne wzniesienia będzie również wkomponowana ścianka wspinaczkowa oraz trybuny służące widowni oglądającej rozgrywki na projektowanym boisku wielofunkcyjnym wraz z polami gier ulicznych oraz boiskiem do tenisa.

Dla bezpieczeństwa korzystających z parku cały park będzie wyposażony w oświetlenie parkowe oraz system monitoringu obejmujący 100% powierzchni parku.

Źródło: UMiG