Jelcz-Laskowice: Kolejny etap budowy Miejskiego Parku Sportu i Rekreacji [ZOBACZ]

Rozpoczęła się realizacja kolejnego etapu budowy Miejskiego Parku Sportu i Rekreacji zwanego potocznie „Parkiem Europejskim” – informuje UMiG. Będzie to największy tego typu park w powiecie oławskim. Do tej pory został w tym miejscu zrealizowany plac zabaw, boisko do piłki plażowej oraz skatepark z ciągiem pieszo-rowerowym i oświetleniem od ul. Oławskiej w kierunku miejskiego basenu oraz monitoringiem części parku.

– Ze względu na wielkość inwestycji realizacja została zaprojektowana i podzielona na etapy (realizowane zgodnie z zaplanowanym harmonogramem), które mogą funkcjonować oddzielnie. Kolejnym, który już się realizuje jest projekt z Budżetu Obywatelskiego na 2018r. tj. siłownia plenerowa, street workout, bardzo rozbudowany plac zabaw oraz strefa relaksu – mówi burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak. – Dla połączenia z dalszymi etapami rozpoczęto budowę ścieżek wraz z małą architekturą i zielenią zgodnie już z zaprezentowaną koncepcją. Zakończenie inwestycji ma być gwiazdkowym prezentem dla mieszkańców bo planowane jest na grudzień 2018r.

Kolejnym etapem, który rozpocznie się już w tym roku jest budowa górki saneczkowej z platformą widokową na park, trasą spacerową łączącą ścieżkę z platformą dla osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami, widownią wkomponowaną w górę, naprzeciwko której stanie scena plenerowa oraz bezpieczną bardzo długą zjeżdżalnią. Górka ma jednocześnie służyć za naturalną widownię w czasie corocznych koncertów z okazji Dni Jelcza-Laskowic.

Jednocześnie wzdłuż ul. Żurawiej rozpocznie się budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz parkingu, dla mieszkańców i osób chcących skorzystać z parku miejskiego. Etapem przedostatnim jest zagospodarowanie centrum parku wraz z pozostałymi ciągami pieszymi i pieszo-rowerowymi, oraz budowa „małego rynku”, na którym będą realizowane mniejsze wydarzenia w tym zloty food trucków – opowiada Szczęśniak.

Ostatnim etapem będzie budowa kompleksu sportowego, z pomieszczeniami szatni, toalet publicznych oraz usług towarzyszących, W te sztuczne wzniesienia będzie również wkomponowana ścianka wspinaczkowa oraz trybuny służące widowni oglądającej rozgrywki na projektowanym boisku wielofunkcyjnym wraz z polami gier ulicznych oraz boiskiem do tenisa.

Dla bezpieczeństwa korzystających z parku cały park będzie wyposażony w oświetlenie parkowe oraz system monitoringu obejmujący 100% powierzchni parku.

Źródło: UMiG

10 thoughts on “Jelcz-Laskowice: Kolejny etap budowy Miejskiego Parku Sportu i Rekreacji [ZOBACZ]

 1. Przed 60-ciu laty tam były dwa parki. Jeden w Jelczu, a drugi w Laskowicach. Ponieważ nie byłem tam od bardzo dawna proszę napisać gdzie jest zlokalizowany ten park w budowie.

  1. Otóż to! Bo te siłownie plenerowe to śmiech na sali. Nadają się tylko dla emerytów (z całym szacunkiem) i to tych niezbyt aktywnych fizycznie, albo ludzi chcących jedynie rozruszać kości. Z siłownią nie ma to nic wspólnego. Potrzebne są poręcze, drążki i inne elementy zabudowy na których można wykonywać ćwiczenia z własnym ciężarem ciała.

   1. JohnyBravo, Rafał – emeryci też ludzie i gdzieś muszą ćwiczyć. Idea właśnie była taka, żeby to było miejsce dla wszystkich. Sam jestem pasjonatem kalisteniki i na pocieszenie powiem, że dla nas też coś będzie

 2. Przydałby się kącik dla piwosza, coby można bezstresowo napić się złocistego w tym naszym parku. Znając życie więcej tam będzie patroli policyjnych niż zwiedzających 😉

  1. Danobat – budowa dróg i oświetlenia na Osiedlu Europejskim też już będzie ruszać. Za moment gmina ogłosi przetarg. Obserwuj BIP Jelcz-Laskowice. Więcej informacji nt. spraw osiedlowych uzyskasz u członków zarządu osiedla

  2. Mieszkańcy z Osiedla Europejskiego, skoro mianujecie się osiedlem to załóżcie sobie wspólnotę i sami sobie wybudujcie drogę i oświetlenie z własnych środków. Tak samo jak mieszkańcy nowych bloków musieli powołać wspólnoty i sami składają się na swoje drogi wewnętrzne i oświetlenie. Dlaczego miasto ma was sponsorować? Bo jako mieszkańcy domków czujecie się lepsi od mieszkańców bloków??? Żałujecie własnych funduszy na budowę dróg wewnętrznych podobnie jak na opłaty za śmieci, bo podrzucacie je do boksów na osiedlach. Pobudowaliście te swoje gargamele i pseudodworki żeby na każdym kroku podkreślić, że macie kasę, tylko chyba rozumu wam brakuje, sądząc po twojej składni i ortografii…

  3. Mieszkańcy z Osiedla Europejskiego, skoro mianujecie się osiedlem to załóżcie sobie wspólnotę i sami sobie wybudujcie drogę i oświetlenie z własnych środków. Tak samo jak mieszkańcy nowych bloków musieli powołać wspólnoty i sami składają się na swoje drogi wewnętrzne i oświetlenie. Dlaczego miasto ma was sponsorować? Bo jako mieszkańcy domków czujecie się lepsi od mieszkańców bloków??? Żałujecie własnych funduszy na budowę dróg wewnętrznych podobnie jak na opłaty za śmieci, bo podrzucacie je do boksów na osiedlach. Pobudowaliście te swoje gargamele i pseudodworki żeby na każdym kroku podkreślić, że macie kasę, tylko chyba rozumu wam brakuje, sądząc po twojej składni i ortografii…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *