1 kwietnia 2023

Jelcz-Laskowice: Kolejna mapa pokazująca przebieg CPK przez Jelcz, Chwałowice i okolice [zobacz]

Na oficjalnej stronie Centralnego Portu Komunikacyjnego można znaleźć przebieg wariantu przebiegającego przez Jelcz-Laskowice. Wystarczy kliknąć w ten link: https://www.cpk.pl/pl/wariant-ii-w52 – w prawym górnym rogu na interaktywnej mapie można nałożyć różne warstwy: warianty 44 i 52. Dzięki grafice widać wyraźnie, którędy może przebiegać KDP przez Jelcz-Laskowice i najbliższą okolicę.

Przypomnijmy, 26 kwietnia o godz. 19.00, w Centrum Sportu i Rekreacji odbędą się konsultacje w przedmiotowej sprawie. Spotkanie będzie stanowiło dobrą okazję, aby wyrazić sprzeciw wobec prezentowanych dotąd wariantów i jasno wyartykułować postulaty mieszkańców gminy J-L wobec planów przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez terytorium gminy.

Spotkanie odbędzie się w związku z rozpoczęciem przez firmę Multiconsult drugiej tury konsultacji. W jego programie znajdzie się prezentacja szczegółów technicznych dla poszczególnych wariantów, omówienie wniosków z przeprowadzonych analiz pierwszej tury konsultacji, a także omówienie analizowanych wariantów w kontekście wniosków z wykonanych analiz.