Jelcz-Laskowice: Koleje Dolnośląskie zawieszą wszystkie połączenia?

(fot. mat. prasowe KD)

Nie ma pasażerów w Kolejach Dolnośląskich, nie będą jeździć pociągi. Taki scenariusz rozważają władze regionu – informuje Gazeta Wyborcza.

Przez koronawirusa zainteresowanie przejazdami KD spadło o 90 proc. – mówi Gazecie Wyborczej Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa odpowiedzialny za kolej w regionie. – Na zarządzie będziemy musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy w stanie w takich warunkach dalej utrzymywać regionalny pasażerski transport kolejowy” – napisał na Fb Tymoteusz Myrda, wyjaśniając „Wyborczej„, że w najczarniejszym scenariuszu oznaczać to może zawieszenie wszystkich połączeń, które ostały się jeszcze w rozkładzie jazdy.

Władze województwa przejazdy KD dotują kwotą 130 mln zł rocznie, a kolejne 100 mln zł to wpływy z przejazdówek. Brak tych ostatnich mocno szarpnie finansami spółki, która zamierza zainwestować w 11 nowych pociągów. Nie dość, że oferty są wyższe, niż zakładano, i trzeba znaleźć pieniądze, żeby kupić pociągi, to teraz nad budżetem cieniem kładzie się koronawirus.

Źródło: Gazeta Wyborcza