23 października, 2021

Jelcz-Laskowice: II Gminny Rajd Rowerowy [ZNAMY SZCZEGÓŁY, MAPKA]

Burmistrz Jelcza-Laskowic zaprasza 8 czerwca wszystkich zainteresowanych na „II GMINNY RAJD ROWEROWY – MATCZYNA GÓRA”. Zbiórka o 8.45 przed Urzędem Miasta i Gminy.

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ:

– dla każdego uczestnika wycieczki znaczek pamiątkowy

– turystyczną pogodę

– ognisko na zakończenie rajdu

– nowe przyjaźnie i znajomości

– moc niezapomnianych wrażeń dzięki wspólnemu podziwianiu wiosennej przyrody

TRASA: Wyruszamy spod UMiG w J-L. Pierwsze zatrzymanie w rejonie dawnej oczyszczalni ścieków istniejącej przy laskowickiej mleczarni. Dalej udajemy się przez Przysiółek pod Słowianina. Wspólna fotka i po chwili odpoczynku jedziemy w stronę nieistniejącej wsi Borowiecko (hubertówka Koła Łowieckiego Szarak). Mijamy drogę Jelcz-Laskowice – Oleśnica i drogami polnymi, podziwiając równinny krajobraz, przy śpiewie ptaków jedziemy w kierunku malowniczo usytuowanego brodu między Dziupliną a Brzezinkami, na rzeczce Granicznej. Stamtąd, nadal drogami polnymi jedziemy do Dziupliny. Mijamy bocianie gniazdo i zatrzymujemy się przy pomniku mieszkańców Dziupliny, którzy polegli podczas I Wojny Światowej. Stamtąd udajemy się najkrótszą trasą do celu naszego rajdu pod Matczyną Lipę w Parku Strzeleckim – Matczyna Góra. Cała trasa przebiega drogami Równiny Jelczańskiej.

INNE: Podczas rajdu odsłonięty zostanie symboliczny kamień z napisem Matczyna Lipa.

Dla uczestników II Gminnego Rajdu Rowerowego – Matczyna Góra przeprowadzony będzie quiz wiedzy o mieście i gminie Jelcz-Laskowice.

UWAGA:

– osoby niepełnoletnie biorą udział w wycieczce pod opieką osób dorosłych

– kiełbaski, napoje i pieczywo we własnym zakresie

ORGANIZATOR: UMiG

PATRONAT: Burmistrz Jelcza-Laskowic

AUTOREM TRASY I PRZEWODNIKIEM RAJDU JEST: Jacek Mikołajczyk

Źródło: UMiG