28 stycznia 2023

Jelcz-Laskowice: Etno Brzmienia – Muzyka Świata

Etno Brzmienia – Muzyka Świata 2021 to kolejna odsłona letniej propozycji koncertowej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury. Pomysł stworzenia festiwalu powstał z chęci spotkania z ciekawymi zjawiskami muzycznymi różnych kultur, tradycji i gatunków. Etno Brzmienia to jedno z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w naszym regionie, które pozwala usłyszeć światowych artystów, prezentujących tradycyjną muzykę swojego kręgu kulturowego. To spotkanie z kulturą innych krajów, regionów i kontynentów. Co roku zapraszamy artystów z różnych zakątków globu, aby z poszanowaniem różnic pokazać kulturową różnorodność. Koncertom towarzyszy bogate instrumentarium m.in. harfa afrykańska, balafony, kongi, cajón.

Poznawanie kultur to także poznawanie problemów, z jakimi borykają się mieszkańcy. Etno Brzemienia – Muzyka Świata to nie tylko festiwal muzyki. To siła pozytywnej wizji, która stawia na otwartość i dialog międzykulturowy i wzajemne zrozumienie.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Instrumenty Zamiast Broni”. W jednym miejscu, w jednym miesiącu zaprezentują się przedstawiciele trzech kontynentów – Ameryki Południowej, środkowej Afryki i wschodniej Europy. Tak odległe kultury, a jednocześnie tak sobie bliskie! Trzy języki, a jednocześnie jeden przekaz. Muzyka, która płynie z serca – to ona jest punktem wspólnym zaproszonych artystów. Etniczne brzmienie. Akompaniament regionalnych instrumentów. Unikalne stroje. Niemożliwe, stanie się możliwe! W sierpniu, w piątkowe wieczory, od godz. 20.00 w parku przy ulicy Witosa odbędą się koncerty muzyki świata.


Program koncertów: 
– 06 sierpnia 2020 (piątek) o godz. 20:00 – Mariachi los Amigos
– 13 sierpnia 2020 (piątek) o godz. 20:00 – DagaDana
– 20 sierpnia 2020 (piątek) o godz. 20:00 – African Music School

Wstęp na koncert jest bezpłatny.