Jelcz-Laskowice: Centrum miasta zmieni się nie do poznania? W planie m.in. budowa rynku [WIZUALIZACJE]

Burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak przedstawił koncepcję zagospodarowania terenu między ul. Oławską, a Tańskiego i Bożka (obecny parking samochodowy). Miałby tam powstać rynek.

Prace nad zagospodarowaniem centrum Jelcza-Laskowic rozpoczęły się 28 lipca 2017 r. od uchwalenia przez Radę Miejską w Jelczu–Laskowicach uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

Efektem powyższego jest projekt Uchwały Rady Miejskiej, który zostanie przedstawiony i mam nadzieję zatwierdzony przez Radę na najbliższym jej posiedzeniu 26 października 2018r. Plan ten jak i cała koncepcja powstała, w celu zrównoważonego zagospodarowania ostatnich wolnych przestrzeni Jelcza-Laskowic w sposób efektywny i celowy – tłumaczy Bogdan Szczęśniak. – Koncepcja przedstawia wolną zagospodarowaną przestrzeń (RYNEK), otwartą w kierunku ul. Oławskiej, zabudowaną od strony ul. Tańskiego zabudową publiczną – budynkiem Miejsko-Gminnego Centrum Kultury wraz z Biblioteką Miejską, salą wystaw i sceną, a od strony ul. Bożka budynkami z zabudową usługową na parterze i funkcją mieszkalną na pozostałych piętrach – dodaje Szczęśniak.

Ze względu na bliskość Centrum Sportu i Rekreacji od strony przychodni przewidziana jest zabudowa usługową z funkcją usług hotelarskich i gastronomicznych, uzupełniona o inne usługi.

Mieszkańcy mogą przesyłać uwagi do ww. planu pisemnie na adres Urzędu Miasta i Gminy lub w postaci elektronicznej na adres: um.architektura1@jelcz-laskowice.pl, terminie do dnia 12.10.2018r.

Tak zaprojektowana przestrzeń publiczna z RYNKIEM, Miejsko-Gminnym Centrum Kultury, Biblioteką Miejską oraz po sąsiedzku Centrum Sportu i Rekreacji i Miejskim Parkiem Sportu i Rekreacji przyczyni się do podniesienia standardu, życia mieszkańców gminy. Jelcz-Laskowice, będzie miastem gdzie będzie się chciało pracować, ale również uczestniczyć w życiu publicznym – mówi Bogdan Szczęśniak.

Źródło: UMiG

8 thoughts on “Jelcz-Laskowice: Centrum miasta zmieni się nie do poznania? W planie m.in. budowa rynku [WIZUALIZACJE]

  1. Wreszcie ☺ Może jednak warto jeszcze pomyśleć o centrum handlowym? Przecież nie mamy gdzie robić zakupów. Mieszkańców coraz więcej a my mamy 2 bidy i inter marche. Straszne. Panie Burmistrzu wielu mieszkańców robi zakupy poza naszym miastem. To nie jest normalne

  2. Mało to bloków w tym naszym Jelczu? Co to za rynek złożony z kolejnych betonowych bloków porośniętych bluszczem? Ani to park, tylko kolejne blokowisko. Podobnie jak we Wrocławiu plac Nowy Targ. BETON, BETON, dwa drzewa i jeszcze więcej BETONU.
    Kolejna rzecz, ciekawe dlaczego dopiero teraz zostały upublicznione te wizualizacje? Podpowiem: KIEŁBASA WYBORCZA! „Burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak…”.
    Gdzie obwodnica Panie Burmistrzu, ja się pytam? Obiecanki cacanki, a co zrealizował Pan z tych poprzednich? Wybory to czas ROZLICZEŃ, nie dawania KREDYTU ZAUFANIA.

  3. Panie burmistrzu wszystko pięknie gratuluję pomysłu, mam tylko jedno pytanie;A co pan zrobi na ul.Techników bo póki co mówi i robi pan wszystko co tyczy samego osiedla i pana dalsze plany ograniczają się znów do centrum.Jaki z Pana gospodarz?

  4. Jelcz Laskowice to pustynia handlowa w dosłownym tego słowa znaczeniu .Panie burmistrzu przez tyle lat nie spowodował pan nie zachęcił inwestorów z branży handlowej wielkopowierzchniowej i w obecnej sytuacji robienie zakupów w J-L to horror . NA TERENIE TEGO PARKINGU POWINIEN JUZ DAWNO POWSTAĆ SUPERMARKET Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA a rynek to proszę sobie darować .Poza tym obecnie budowana droga na Hirszfelda to forma prawna drogi składowej gminnej , wewnętrznej która ma zostać połączona razem i tajemnicą poliszynela zostanie drogą gminną bez zachowania odstępu 6 metrów od garaży/zgodnie z Ustawą/. Wyjazd i wjazd tej drogi budowanej dla „NAS” będzie przy parkingi Bricomarche . PROSZE SOBIE WYOBRAZIĆ PRZEUSTOWOSĆ TAKIEJ INWESTYCJI -Masakra.

  5. Plan zagospodarowania interesujący,myśle że budynki będą w interesujacy sposób zaprojektowane odchodząc od typowej zabudowy osiedlowej,hotel,restauracja miłe widziane bowiem o nocleg w tym mieście trudno, a i zjeść i czegoś dobrego się napić to jak na razie nie uświadczysz wiec burmistrzu do dzieła.Rób swoje i nie oglądaj się na malkontentów których w tym mieście sporo.

  6. Mieszkańcy z Osiedla Europejskiego, skoro mianujecie się osiedlem to załóżcie sobie wspólnotę i sami sobie wybudujcie drogę i oświetlenie z własnych środków. Tak samo jak mieszkańcy nowych bloków musieli powołać wspólnoty i sami składają się na swoje drogi wewnętrzne i oświetlenie. Dlaczego miasto ma was sponsorować? Bo jako mieszkańcy domków czujecie się lepsi od mieszkańców bloków??? Żałujecie własnych funduszy na budowę dróg wewnętrznych podobnie jak na opłaty za śmieci, bo podrzucacie je do boksów na osiedlach. Pobudowaliście te swoje gargamele i pseudodworki żeby na każdym kroku podkreślić, że macie kasę, tylko chyba rozumu wam brakuje, sądząc po twojej składni i ortografii…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *