Jelcz-Laskowice: Burmistrz zaprasza na konsultacje ws. KDP

(fot. fotopolska.eu)

Burmistrz Jelcza-Laskowic zaprasza na spotkanie w sprawie przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez gminę. Konsultacje odbędą się 1 grudnia, o godz. 17.30, w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice.

– Przypomnijmy, przedstawiono 4 warianty przebiegu KDP, z których wariant nr 44 jest dla nas szczególnie niekorzystny. Przebiega on zbyt blisko zabudowań w Grędzinie, dzieli Chwałowice, przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie ujęć wodnych i stacji wodociągowej. Przebiega bardzo blisko „Pierwszego Stawu” oraz dzieli osiedle Jelcz na dwie części i biegnie przez tereny chronione Natura 2000 w starorzeczu Odry – informuje UMiG.

– Burmistrz Jelcza-Laskowic brał udział we wszystkich spotkaniach i wielokrotnie wyrażał krytyczną opinię odnośnie wariantu nr 44 – bezpośrednio na spotkaniach jak i w formie pisemnej. Krytyczne stanowisko w sprawie tego wariantu zajęła również Rada Miejska w Jelczu-Laskowicach. Jeśli chodzi o pozostałe warianty przebiegu KDP (nr 41, 42 i 43) władze miasta postulowały o odsunięcie trasy możliwie najdalej od terenów zamieszkałych. Teraz czas na głos mieszkańców – czytamy w komunikacie.

Źródło: UMiG J-L / facebook