10 sierpnia 2022

Jelcz-Laskowice: Atrakcje dla najmłodszych mieszkańców w dzień dziecka

(fot. mat. prasowe)

MGCK zaprasza na Zaczarowany Dzień Dziecka – wydarzenie artystyczne do obejrzenia w sieci z okazji Dnia Dziecka. Transmisja z koncertu zespołu „Czereśnie” oraz spektaklu „Zaczarowany pokój” TeatRegeneracja w niedzielę 31 maja 2020 o godz. 18:00 na kanale www.facebook.com/mgckJL.

Ich występ to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młodzi odbiorcy będą mieć szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą Europę, po dalekie Chiny i Australię. Szykuje się sporo zabawy – dzieci wciągniemy do tańca, tupania czy klaskania, ale również wspólnego grania utworów na małych instrumentach.

Wyobraźcie sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, szanowaniu różnorodności. Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Wyobraźcie sobie zespół dla dzieci inny niż wszystkie – „Czereśnie”!

Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki wraz z zespołem Hańba!, stworzył muzykę, która za cel stawia nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności.

Plakat DNI JL

Z kolei 1 czerwca 2020 o godz. 18:00 spektakl on-line pt. „Zaczarowany pokój” w wykonaniu TeatRegeneracja.

Spektakle przygotowane przez teatRegeneracjato tworzą artyści z pokaźnym doświadczeniem w pracy scenicznej i warsztatowej, animatorzy oraz studenci wyższych szkół teatralnych. Łączą doświadczenie, wspólną pasję i zaangażowanie, stanowiąc nieszablonowy teatr dla dzieci, bogaty pod kątem przekazywanych treści i skłaniający widza do refleksji. Gwarantujemy atrakcyjną oprawę artystyczną spektaklu z autorską, ciekawą i dopasowaną do treści scenariusza muzykę, a także profesjonalną scenografią.

Zuzia, mała psotnica, wreszcie wyjeżdża na długo wyczekiwane wakacje do swoich dziadków. Dziadek Jerzy przygotowuje dla wnuczki do spania dawny pokój jej Mamy, który okazuje się kryć w swoich zakamarkach wiele niespodzianek. Dziewczynka zupełnie nieplanowanie staje się uczestniczką niezwykłej podróży, w której towarzyszą jej m.in. porzucone zabawki Mamy. Czy Zuzia odkryje wszystkie tajemnice wyjątkowego pokoju? Czy uda jej się poznać prawdziwą przyjaźń?

Czy w końcu dowie się co to znaczy szanować innych ludzi i jak należy to robić? Zapraszamy na teatralną bajkową historię, która opiera się na najważniejszych wartościach w życiu człowieka. Dzieci mają okazję przekonać się jak ważne są tolerancja, szacunek, pomoc, przyjaźń i miłość, a także czym skutkuje ich bagatelizowanie. Spektakl stanowi świeżą propozycję w ofercie teatrów edukacyjnych dla dzieci, pełną efektów świetlnych i dźwiękowych. Ponadto, posiada autorską oprawę muzyczną oraz barwną scenografię.

Spektakl jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.