Jelcz-Laskowice: Areszt za posiadanie marihuany i handel narkotykami

(fot. mat. policji)

Policjanci pionu prewencji z KP w Jelczu-Laskowicach zatrzymali na ul. Inżynierskiej do kontroli drogowej samochód. W trakcie kontroli zarówno kierowca, jak i nieletni pasażer zaczęli bardzo nerwowo zachowywać się. Okazało się, że obaj mieli ku temu powód. Po wylegitymowaniu obu, w toku dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili przy 15- latku woreczek strunowy z marihuaną oraz podobne „zawiniątko” w schowku samochodu kierowcy.

Wobec zaistniałych okoliczności 32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. O zatrzymaniu 15-latka powiadomiono jego ojca, który uczestniczył w czynnościach procesowych z udziałem nieletniego syna. Dalsze czynności operacyjne i dochodzeniowo-śledcze doprowadziły funkcjonariuszy na posesję w Jelczu-Laskowicach , zamieszkałą przez kilku braci. Policjanci sprawdzili zarówno pomieszczenia mieszkalne, jak i teren przyległy do domu mężczyzn. Na kompostowniku i w kilku innych miejscach na podwórku, ujawnili i zabezpieczyli 25 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze znaleźli w wersalce kilkanaście woreczków foliowych z marihuaną , o łącznej wadze 587 gramów oraz banknoty w kwocie 6 tys. złotych. Marihuana i pieniądze zostały zabezpieczone na poczet prowadzonego postępowania.

Wszyscy bracia zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków i handlu nimi dwóm braciom, w wieku 50 i 64 lata. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

DG