30 marca 2023

Jelcz-Laskowice: Apel o czyste plaże nad stawem jelczańskim

(fot. Jacek Załubski / Studio Grabo / facebook)

Wysoka temperatura, wakacje i brak opadów to idealne warunki do wypoczynku nad wodą. Staw jelczański niezmiennie cieszy się zainteresowaniem mieszkańców miasta i gminy, ale także wielu przyjezdnych.

Część z nich nie potrafi jednak zadbać o wspólny odpoczynek i przestrzeń, z której korzystają. By zmienić i wyeliminować negatywne zachowania, radny RM w Jelczu-Laskowicach Jacek Załubski zaproponował kampanię społeczną.

W tym celu Załubski zaprojektował specjalne plansze z hasłami, które mają niebawem pojawić się na obu plażach nad I stawem jelczańskim i uświadamiać zagrożenie płynące z pozostawianych przez odpoczywających mieszkańców i przyjezdnych.

Dbajmy wspólnie o czystość na plaży, nie zaśmiecajmy. Sam fakt zaśmiecania jest częstym zjawiskiem, a co za tym idzie to, że niestety coraz więcej interwencji mają Ratownicy, którzy opatrują porozcinane stopy, często są to dzieci i młodzież. W związku z powyższym chciałem zwrócić uwagę na ten fakt i wspólnie ze Studio Grabo stworzyliśmy 6 plansz z proponowanymi hasłami, które pojawią się na plaży i będą skutecznie uświadamiać zagrożenie lub wpływać na to, aby po prostu SPRZĄTAĆ PO SOBIE. I tutaj apel i prośba do Was, zostawiajcie „reakcje” [WYBIERZ GRAFIKI POD TYM LINKIEM] pod zdjęciami, a te z największą liczbą polubieni zostaną wybrane, stworzone i zamontowane w widocznych miejscach wokół 2 plaż nad I stawem – tłumaczy Jacek Załubski.

Radny zapowiada również kampanię związaną z prawidłową segregacją odpadów komunalnych.