reklama
23 stycznia 2022

Jelcz-Laskowice: Acana Orzeł nie obronił tytułu Futsal Masters

Piąta edycja Acana Futsal Masters dobiegła końca. Drugi raz w historii turnieju po tytuł sięgnęli zawodnicy czeskiego FK ERA-PACK Chrudim, którzy w finale pokonali FC Barcelonę B.

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice nie obronił tytułu Futsal Masters. Zawodnicy Jesusa Lopeza po wygranym pierwszym spotkaniu ulegli Sokilowi Khmelnytskyi oraz FC Barcelonie B, przez co pozostała im jedynie walka o 5. miejsce. Tam jednak górą byli ich rywale. Wicemistrzowie Polski z Torunia pokonali jelczan 3:2, co daje im już trzy zwycięstwa z Acaną Orłem na cztery ostatnie spotkania.

Na najniższym stopniu podium stanęli gracze Uraganu Ivano-Frankivsk. Zespół z Ukrainy mimo porażki z FK Chrudim, podniósł się i w następnych trzech spotkaniach nie dał przeciwnikom szans. W ostatnim ze starć pokonał swoich rywali z krajowego podwórka – Sokil Khmelnytskyi 2:1.

Z ostatecznego zwycięstwa, drugi raz w historii cieszyli się zawodnicy FK Chrudim. Czesi od początku turnieju byli jego faworytem, bowiem za każdym razem gdy w nim startowali, meldowali się na koniec w finale. Tak było i tym razem, gdzie okazali się lepsi od FC Barcelony B. 14-krotny mistrz Czech pokonał Katalończyków 3:0. Stawkę uzupełnili KS Gredar Futsal Team oraz KS Górnik Polkowice. Ci pierwsi okazali się być lepsi od Górników. W meczu o 7. miejsce pokonali ich 5:4.