28 stycznia 2023

Jelcz-Laskowice: Acana Futsal Masters coraz bliżej

Do rozpoczęcia 5. edycji Acana Futsal Masters pozostało już niewiele czasu. Czy grupa A, w której znaleźli się gospodarze, a zarazem obrońcy trofeum – Orzeł Jelcz-Laskowice okaże się dla nich szczęśliwa?

Orzeł Jelcz-Laskowice trafił do wyjątkowo trudnej grupy w tegorocznych rozgrywkach Acana Futsal Masters. Zawodnicy Jesusa Lopeza będą musieli sprostać Barcelonie B, Sokilowi Khmelnitskiy oraz Gredarowi Futsal Team Brzeg. Obrona tytułu z zeszłego roku wydaje się być ogromnym wyzwaniem. Czego zatem można się spodziewać po grupowych rywalach jelczan?

Nazwa mówi wszystko

FC Barcelona to marka sama w sobie. Każdy kto kiedykolwiek oglądał popisy Lionela Messiego, czy też chociażby słyszał o Argentyńczyku wie, że do tego klubu nie trafiają przypadkowe postacie. Do Jelcza-Laskowic, już 27 sierpnia, zawita jej odpowiedniczka w futsalu – Barca Lassa. Kibiców nie powinno odstraszyć, że będzie to jej drugi zespół. Na dowód można przypomnieć ich zeszłoroczny mecz z Kobenhavn Futsal, który wygrali aż 11:1! Popis techniki i umiejętności na najwyższym poziomie mamy tu zagwarantowany. W zeszłym roku Barca Lassa B zajęła 4. miejsce. Tym razem ich celem będzie na pewno już zdobycz medalowa, być może nawet ta z najcenniejszego kruszcu.

Powalczyć o coś więcej

SC Sokil Khmelnitskiy staje się powoli stałym bywalcem na Futsal Masters. Czołowa drużyna ukraińskiej Extra-Ligi już po raz trzeci zawita na Dolny Śląsk, ale tym razem nie będzie chciała odgrywać drugoplanowej roli i z pewnością powalczy o podium. Ostatni sezon nie należał do udanych dla zespołu zza naszej wschodniej granicy. Zmniejszona liczba drużyn mogących wziąć udział w rundzie finałowej spowodowała, że dla zawodników Sokila zabrakło w niej miejsca. Podrażnione charaktery Ukraińców mogą jednak sprawić, że na parkietach w Jelczu-Laskowicach zobaczymy walkę do samego końca, której mogą także towarzyszyć niecodzienne zagrania taktyczne.

Nie chcą być kopciuszkiem

Teoretycznie najsłabszą drużyną w tym zestawieniu wydaje się być Gredar Futsal Team Brzeg. W praktyce może być jednak zupełnie inaczej, bowiem w warunkach turniejowych nawet na największych światowych arenach los potrafił płatać figle. Ciekawym powinno być spotkanie Gredaru z Orłem. To w końcu stamtąd do Jelcza-Laskowic przeniósł się Kacper Kędra. W drugą stronę poszli z kolei Kamil Kucharski, Przemysław Matejko oraz Jan Rojek. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że zespół z Brzegu poprowadzi Jarosław Patałuch, który na co dzień jest asystentem Jesusa Lopeza. Takie starcie myśli szkoleniowej zapowiada na pewno spore emocje.

Terminarz grupy A
27 sierpnia:
FC Barcelona – SC Sokil, godz. 18.15 ATOL OKR Oleśnica
KS Acana Orzeł – Gredar Brzeg, godz. 20.30 CSiR Jelcz-Laskowice
28 sierpnia:
Gredar Brzeg – FC Barcelona, godz. 18.00 CSiR Jelcz-Laskowice
KS Acana Orzeł – SC Sokil, godz. 20.30 CSiR Jelcz-Laskowice
30 sierpnia:
SC Sokil – Gredar Brzeg, godz. 18.00 CSiR Jelcz-Laskowice
KS Acana Orzeł – FC Barcelona, godz. 20.30 CSiR Jelcz-Laskowice

Terminarz grupy B
27 sierpnia:
FC Toruń – Górnik Polkowice, godz. 18.00 CSiR Jelcz-Laskowice
Uragan – FK Chrudim, godz. 20.30 ATOL Oleśnica
28 sierpnia:
Górnik Polkowice – Uragan, godz. 18.00 ATOL Oleśnica
FK Chrudim – FC Toruń, godz. 20.30 ATOL Oleśnica
30 sierpnia:
Górnik Polkowice – FK Chrudim, godz. 18.00 ATOL Oleśnica
Uragan – FC Toruń, godz. 20.30 ATOL Oleśnica

Cena biletu dziennego wynosi 20 złotych dla osób dorosłych oraz 10 złotych dla osób uprawnionych do otrzymania ulgi. Dla osób, które zakupiły karnet w przedsprzedaży wejście na wszystkie spotkania Futsal Masters jest darmowe.