Jelcz-Laskowice: 35-latkowie z Jelcza pilnie poszukiwani

2 maja 2022r. zapraszamy na tereny przyległe do Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Witosa w Jelczu-Laskowicach, gdzie będziemy wspólnie tworzyć historię dla przyszłych pokoleń. To będzie dzień, w którym przeszłość, współczesność i przyszłość będą żywe. W jaki sposób wskrzesimy przeszłość, zatrzymamy teraźniejszość i przywołamy przyszłość? O tym będzie się można przekonać już 2 maja w Jelczu-Laskowicach przy ul. Witosa.

16.00 – spotkanie 35-latków w 35-letnim mieście – wspólne zdjęcie pamiątkowe

16.30 – uroczyste umieszczenie wszystkich pamiątek w tubie, zamknięcie Kapsuły Czasu i złożenie jej w pałacowej wieży

17.00 – Jelczańskie Tango – wspólny taniec mieszkańców miasta przy dźwiękach Jelczańskiego Tanga napisanego 50 lat temu

W jaki sposób wraz z Centrum Kultury aktywnie tworzyć historię dla potomnych? Zapewniamy mieszkańcom kilka możliwości dołączenia do wspólnego świętowania i przekazania części siebie dla potomnych:

  • nagraj 30-sekundowy filmik, który prezentuje wizję miasta za kolejnych kilkadziesiąt lat,
  • zatańcz Jelczańskie tango – weź udział w krótkim kursie tańca, który zakończy się wspólnym wykonaniem układu choreograficznego,
  • jeśli jesteś urodzony w 1987r. zgłoś się do Centrum Kultury i weź udział w pamiątkowym zdjęciu 35-latków w 35-letnim mieście.

Jelczańsko-laskowicka Kapsuła Czasu.

Mieszkańcy, którzy podobnie jak miasto obchodzą w 2022r. swoje 35 urodziny spotkają się w jednym miejscu, by razem stanąć do wspólnego zdjęcia z jubileuszowym herbem w tle. Wykonana fotografia zostanie umieszczona w Kapsule Czasu i umieszczona w pałacu.

Co jeszcze znajdzie się w jubileuszowej tajemniczej Kapsule Czasu, która będzie prezentem dla potomnych? Oprócz fotografii, znajdzie się także słowo pisane w postaci listu autorstwa Burmistrza Jelcza-Laskowic jak i aktualne wydanie Gazety Powiatowej, które stanowić będzie niejako zatrzymanie współczesnego kadru. Organizatorzy jednak stwarzają możliwość, aby każdy mieszkaniec miasta miał szansę przekazać coś od siebie dla potomnych, którzy otworzą kapsułę za kolejnych kilkadziesiąt lat.

Kapsuła Czasu zostanie przygotowana jako wkład współczesnych mieszkańców dla przyszłych pokoleń. Jednak  mamy też nie lada prezent z przeszłości! Jelczańskie Tango to utwór, który wygrał w konkursie zorganizowanym przez Jelczańskie Zakłady Samochodowe wiele lat temu. Bardzo zależy nam, aby ta wyjątkowa kompozycja znów została przypomniana szerszej publiczność. Nie tylko odnaleźliśmy zapomniany utwór i chcemy go na nowo przypomnieć, ale zależy nam także, aby to właśnie Jelczanie zatańczyli Jelczańskie Tango. Najpierw warsztaty z nauki tego zmysłowego tańca, a później wielki finał. Punktem kulminacyjnym będzie wspólne zatańczenie jedynego na świecie Jelczańskiego Tanga.

Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w pamiątkowym zdjęciu, warsztatach tanga lub nagrywający filmik z życzeniami zapraszamy do zapisów i kontaktu: biuro@mgck-jl.pl lub imprezy@mgck-jl.pl.