reklama
18 stycznia, 2022

IMGW ostrzega przed burzami z gradem [pogoda na weekend]

Dziś w nocy zachmurzenie umiarkowane od zachodu wzrastające do dużego. Postępujące od zachodu burze i przelotne opady deszczu, stopniowo przechodzące w opady jednostajne. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Burzom może towarzyszyć opad gradu. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm, miejscami 50 mm. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni, w czasie burz w porywach do 95 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże, po południu na zachodzie województwa większe przejaśnieniami. Opady deszczu, początkowo na wschodzie województwa o natężeniu umiarkowanym, po południu od zachodu opady stopniowo zanikające. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na wschodzie województwa. Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane i na ogół bez opadów. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby, zachodni.

W niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr na ogół słaby, zachodni.