25 czerwca, 2021

Dobra wiadomość dla mieszkańców Jelcza. Obwodnica coraz bliżej [przegląd prasy]

Wykonawca kolejnego odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia został wybrany. Fragment z Łanów do Długołęki zbuduje konsorcjum Strabag. Zyskają na tym między innymi kierowcy z Jelcza-Laskowic, Oławy czy południowo-wschodnich osiedli Wrocławia (Księże, Brochów, Tarnogaj), którzy chcą pojechać w kierunku Warszawy. Znacznie szybciej dojadą wkrótce do drogi ekspresowej S8 – informuje portal Gazety Wrocławskiej.

Budowa nowego fragmentu obwodnicy wschodniej, czyli nowej drogi wojewódzkiej od drogi nr 455 (Wrocław – Jelcz Laskowice) do DK 98 (w okolicach Mirkowa), ruszy jeszcze w tym roku. Koniec prac zaplanowano jesienią 2020 roku.

Zyskają ci, chcący z Jelcza-Laskowic, Oławy czy Strzelina pojechać w kierunku Warszawy. Zamiast przez wschód Wrocławia, będą mogli pojechać od razu wschodnią obwodnicą do Długołęki i łącznikiem na S8. Jadący na południe miasta w Długołęce będą mogli pojechać w lewo i obwodnicą wschodnią przez wsi gminy Długołęka dojechać do Swojczyc lub do dróg prowadzących na Strzelin (w Iwinach) i Oławę (w Siechnicach). Czytaj więcej.