5 sierpnia, 2021

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jelczu-Laskowicach

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jelczu-Laskowicach

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jelczu-Laskowicach

Celem 26. Finału WOŚP będzie ratowanie noworodków. Wielka zbiórka tym razem odbędzie się w niedzielę 14 stycznia 2018 roku.

– W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP. – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Sztab w Jelczu-Laskowicach ma za sobą już pierwsze spotkanie organizacyjne i ruszył z rekrutacją wolontariuszy. Chętni do pomocy znajdą informacje na facebooku.

Pierwsze spotkanie za nami, teraz do roboty!
Super że z nami jesteście❤
#26FINAŁ #WOŚP #Serduszka #WOŚPJL

Opublikowany przez Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jelcz-Laskowice na 17 listopada 2017