Szczęśliwy finał poszukiwań. 75-letnia mieszkanka Chwałowic odnaleziona

Wspólne działania policjantów i strażaków doprowadziły do odnalezienia 75-letniej mieszkanki Chwałowic, która wyszła z domu i nie była w stanie do niego wrócić. Po kilkunastu godzinach od zgłoszenia kobieta została zauważona z policyjnego śmigłowca. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło kobiecie pomocy.

W minioną środę około godz. 15:00 (13 lipca) dyżurny oławskiej policji został powiadomiony o zaginięciu 75-letniej kobiety. Rodzina na początku szukała krewnej we własnym zakresie, wśród sąsiadów znajomych i w innych miejscach. Te poszukiwania nie przyniosły pożądanego rezultatu. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Funkcjonariuszom pomagali strażacy.

W akcji wzięło udział 15 policjantów i 10 strażaków z trzema psami przeszkolonymi do poszukiwań osób zaginionych. Poszukiwania trwały od chwili zgłoszenia do pierwszej w nocy. Sprawdzono okolice domu zaginionej oraz pola i teren leśny. Niestety kobiety nie odnaleziono. Następnego dnia od wczesnych godzin rannych wznowiono poszukiwania. Do akcji włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy z helikoptera dostrzegli leżącą w polu osobę. Okazało się, że była to zaginiona. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło kobiecie pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *