Jelcz-Laskowice: Powstaną nowe publiczne przedszkola

Jak informuje UMiG na swojej stronie internetowej, nowe publiczne przedszkola w Jelczu powstaną przy Alei Wolności 12 (Publiczne Przedszkole nr 1) i Liliowej 3 (Publiczne Przedszkole nr 2). W Minkowicach Oławskich zacznie funkcjonować oddział przedszkolny w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich.

Rekrutacja na nowy rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 21 maja 2018 roku i potrwa do 30 maja 2018 roku. Gmina zapewni bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie. Za każdą kolejną opłata wyniesie 1 zł. Opłata nie obejmuje kosztów wyżywienia.

Rodzice, których dzieci uczęszczają obecnie do przedszkoli na terenie Jelcza-Laskowic i są zainteresowanie uczęszczaniem dziecka do przedszkola w wakacje od 01.07.2018 do 31.08.2018 muszą złożyć deklaracje. Wszystkie dokumenty w tej sprawie należy załatwić do 30 maja 2018 roku.

Szczegóły związane z rekrutacją i niezbędne dokumenty znajdują się TUTAJ.

8 thoughts on “Jelcz-Laskowice: Powstaną nowe publiczne przedszkola

  1. To nie są nowe przedszkola. Zlikwidowane zostaną dwa przedszkola niepubliczne a w ich miejsce zostaną otwarte przedszkola publiczne. Zlikwidowany zostanie żłobek a nowego nie będzie…

  2. Z dwoch bardzo dobrze funkcjonujacych przeczkol, gdzie rodzice swiadomi placili za nie, zostaly zagrabione dla potrzeb burmistrza a dodatkowo nie wiadomo czy dzieci ktore tam chodza tam sie dostana.

    1. Chyba Pani musi wrócić do przedszkola i dlatego Panią tak to boli, że są jakieś zmiany – nie pisze się „przeczkol” – nie ma takiego słowa, polecam słownik ortografii, poprawne słowo do PRZEDSZKOLE

  3. Jakie nowe?? Jeśli nie wiecie co sie dzieje w Jelczu poco piszecie że nowe jak zostana zabrane dwa prywatne I przekształcone tylko jeszcze nie jest to Pewne !! Wiec prosze o nie pisanie tego co jest na stronie gminy bo to nie dokonca prawda !!#!

  4. To prawda te przedszkola już świetnie prosperują jako niepubliczne,gdzie opłaty są, ale tańsze niż wynajęcie prywatnej opiekunki! Teraz na potrzeby wyborów i kampani która powoli się zaczyna burmistrz dokonuje takiej zmiany z nadzieją na głosy wyborców, ale naszych nie dostanie. Fatalny plan Panie Burmistrzu!

  5. zenada to co piszecie przeciez wiadomo nie od dzis ze wojewoda nakazał stworzenie przedszkoli i nie burmistrza to wymysł mało tego kto komu broni kupic działke wybudowac i prowadzic tyle ze jak beda panstwowe to po jaka cholere płacic 500 zł jak mozna 200 ludzie mnie stac dawałem prywatnie ale jak bedzie panstwowe tez dam zawsze to 300 w kieszeni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *