Jelcz-Laskowice: Dzielnicowy spotkał się z przedstawicielami działkowców

Mł. asp. Konrad Kalinkowski, dzielnicowy z KP w Jelczu-Laskowicach spotkał się z przedstawicielami Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Jubilat” i „Zgoda”, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie, a także wsłuchać się w głos mieszkańców Jelcza-Laskowic na temat zagrożeń, z jakimi spotykają się na co dzień. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Marek Szponar.

Korzystając z okazji dzielnicowy przypominał właścicielom ogrodów działkowych zasady właściwego zabezpieczenia mienia, które pozostawiają w domkach letniskowych czy altanach ogrodowych. Zwrócił również uwagę na ogromną potrzebę zachowania czujności sąsiedzkiej, która w wielu przypadkach zapobiega wielu zdarzeniom szczególnie na terenie ogrodów działkowych, gdzie wszyscy sąsiedzi się znają i bez problemu zauważą osobę nieznajomą, zachowującą się podejrzanie.

Podczas spotkania w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, zostały przedstawione sylwetki dzielnicowych, w rejonach których znajdują się ogródki. Omówiono także funkcjonowanie mobilnej aplikacji „Moja komenda” oraz możliwość wpływu na poziom bezpieczeństwa przez obywateli za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *