2018 rok pod znakiem inwestycji w gm. Jelcz?

Wszystko na to wskazuje. Najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczonych, ponad 26 milionów złotych, na oświatę i wychowanie. Blisko 20 milionów na rodzinę, 11,5 miliona na transport i łączność, a ponad 10 milionów na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska.

Jak mówi burmistrz Jelcza-Laskowic, Bogdan Szczęśniak, jednym z istotnych zadań zaplanowanych na ten rok jest budowa 3 etapu obwodnicy na osiedlu Hirszfelda. – Inwestycja pozwoli skanalizować ruch do garaży przy stacji PKP. Kolejnym etapem jest budowa parkingów od strony osiedla oraz parkingów i drogi od strony ul. Kolejowej.

Na liście inwestycji znalazło się także dokończenie budowy ścieżek rowerowych przy ul. Zachodniej i Wrocławskiej. Ponadto władze miasta zaplanowały również rewitalizację osiedla Fabrycznego. Mają tam powstać nowe chodniki i parkingi.

W Miłoszycach ma powstać rondo. Rozbudowana zostanie także tamtejsza szkoła.

2 thoughts on “2018 rok pod znakiem inwestycji w gm. Jelcz?

  1. Dziękujemy za wspaniałe informacje…szkoda, że cofnieto również dotacje dla przedszkola ,,Mikolajek” I rodzice muszą teraz płacić o 120 zł więcej. Brawa z fanfarami dla władz. Rodzice o tym będą pamiętać przy następnych wyborach.

  2. Cieszylibyśmy się gdyby Pan Burmistrz uwzględnił w planach drogę dojazdową do budynku Wspólnoty „Zielony Blok” na ulicy Hirszfelda , w pierwotnym planie była przewidziana w kierunku ulicy Wolności /do przystanku/ ; ale niestety ten kawałek ziemi został przejęty przez BRICOMARCHE
    więc jesteśmy na łasce Spółdzielni Mieszkaniowej i musimy kluczyć pomiędzy budynkami. A może da się podpiąć do aktualnie budowanej obwodnicy ? Tak niewiele trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *